.Post
Korkut DABAN
30.03.2019

BU SEÇİM O SEÇİM

Yaşım itibarı ile 12 Eylül 1980 darbe tarihinden bu yana başta rahmetli Turgut Özal olmak üzere Türk Siyasetinde iz bırakmış birçok siyaset adamını bizzat gözlemleme ve değerlendirme fırsatı buldum. Dürüst ve objektif olmak gerekirse Erdoğan tarihsel olarak tanık olduğum en cesur ve vizyonu en geniş siyaset adamı. Bu konuda açık ara önde olduğunu dost düşman kabul etmektedir.

Bugün sizlere seçim öncesi siyasetten bahsetmeyeceğim. Bazen bir satır yazı veya bir cümle çok şeyi anlatır. Coğrafyaların kaderi de böyle gerçekleşir. Bu  Liderler, Yağmur yağmayan toprağa düşen su damlası gibidir. Çok değil bundan on beş altı yıl öncesine gidecek olursak ne demek istediğimi pekala anlarsınız diye düşünüyorum.

Bankacılık sektörünün çöktüğü Devletin ve Milletin bir gecede yarı yarıya fakirleştiği bir ülke hayal edin lütfen. Dahası 17 Ağustos 1999 Depremi için yabancı ülkelerden gelen yardım paraları ile memurların maaşlarının ödendiği aciz duruma düşürülmüş bir ülke hayal edin. Çok mu karamsar oldu bilmiyorum ama. Bu kadar ile bitmedi maalesef.

Bir ülke düşünün ki Bankacılık Sektörü yerle bir olmuş olsun. Bir ülke düşünün ki bırakın hastalarının, ölülerinin bile Hastanelerde ve Gasilhanelerde rehin kalan insanlar düşünün. Hastasına ve ölüsüne üzülmeyi unutup borç derdine düşen insanlar!

Biliyorum bu satırları okuması zor gelebilir size. Ancak ben bu yazılanları yaşamış bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Bir ülke düşünün ki askerinin ve polisinin giremediği sokakları ve dağları olan. Milyonlarca insanın kırsaldan şehirlere göç etmek zorunda kaldığı bir ülke hayal edin. Zor hem de çok zor değil mi bu söylediklerimi hayal etmek.

Ben dahil birçok insanın haşa, neredeyse Allahtan umudunu kesme noktasına geldiğini canlı tanık olan bir vatandaş olarak bu satırları kaleme alıyorum. Çözüm için IMF  Batının Vahşi Ekonomik Kurumundan medet umuyordu bu millet.  Bu ülkeyi artık kimse kurtaramaz! Halkın inanç değerleri yerle bir edilmişti.

Memura % 0(Sıfır) zam açıklandığında sesi çıkmayan bir kitle düşünün. Ancak çaresiz kabul edilmişti. Toplum adeta sosyoekonomik ve psikolojik anlamda yerle bir olmuştu.  İşsizlik ve geçimsizlik almış başını yürümüştü. Toplum patlamaya hazır dinamit misali idi adeta…

Ve bir Yiğit çıktı Anadolu’nun içinden, adı Erdoğan. Sararan umutlara ve kararmaya yüz tutmuş gönüllere bir nefes bir soluk misali. Ve bir kez daha tecrübelerimiz bize şunu öğretti. Allahtan umut kesilmezdi. Ve o umut Deprem Yardımları ile memur maaşı ödeyemeyen ülkeyi Silah ve Uçak üretip satan ülke durumuna getirdi.Şimdi sandığa gidin ve gönül rahatlığı ile oyunuzu kullanın derim. Adını söylememe gerek var mı bilmiyorum ama!

Biz onu çok sevdik ve kısaca ona REİS dedik!

Selam ve dua ile…    


Yazarımızın Önceki Yazıları

Tarih Yazı Başlığı
30.03.2019 BU SEÇİM O SEÇİM
22.03.2019 SEÇİME 10 KALA
6.03.2019 SEÇMENE SAYGI
25.02.2019 ÖZEL KURSLAR KAPATILSIN MI?
20.02.2019 SİYASETTE ETİK OLMAK
9.02.2019 MİLLETE RAĞMEN SİYASET
6.02.2019 CHP’DE NELER OLUYOR
30.01.2019 NEDEN CUMHUR İTTİFAKI
20.01.2019 CUMHUR İTTİFAKI
7.01.2019 CİNSİYET EŞİTLİĞİ OLUR MU?