Adana ASKİ’nin o ismi yeniden MHP’ye katıldı!

Adana ASKİ’nin o ismi yeniden MHP’ye katıldı!

Siyaset - 20.02.2020

Adana Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 4 yıl çeşitli birimlerde görev aldıktan sonra ASKİ genel müdürlüğü görevinde bulunan ve geçtiğimiz yerel seçimlerde Konya’nın Ereğli ilçesinin bağımsız belediye başkanı seçilen Hüseyin Oprukçu Devlet Bahçeli’nin makamında gerçekleşen küçük bir merasimle MHP’ye katıldı. 


2018’in Aralık ayında genel müdürlüğünü yaptığı Adana ASKİ’den ayrılarak yerel seçimlere hazırlanmak üzere Ereğli’ye dönen Oprukçu burada 2009 – 2014 yılları arasında belediye başkanlığı yapmıştı. 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen yerel seçimlere bağımsız olarak katılan Hüseyin Oprukçu seçilerek Ereğli belediye başkanı olmuştu.


Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu partiye katılma merasiminde, Ereğli’nin altın anahtarını MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye takdim ederek “Türk  Milleti’nin ve Türk Devleti’nin bekasının yegane teminatı olan MHP’nin çatısında yeniden bulunmaktan şeref duydum. Ülkemizi düştüğü her dar boğazda ayağa kaldırdınız, şehrimizin anahtarı artık emin ellerde” dedi. 


MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ise twitterdan şu mesajı yayınladı: “Konya Ereğli bağımsız belediye başkanı sayın Obrukçu Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin tasvipleriyle partimize katılmışlardır. Rozeti sayın Genel Başkanımız tarafından takılan başkanımıza hoşgeldiniz diyor çalışmalarında başarılar diliyorum.”


Oprukçu’nun adı 31 Mart seçimlerinden sonra Adana’da gündeme gelmişti. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yeni başkanı CHP’li Zeydan Karalar bir basın toplantısı düzenlemiş ve geçmiş dönem ASKİ yönetiminin usulsüzlükler yaptığını öne sürmüştü. Hüseyin Oprukçu kendi dönemiyle ilgili iddialara açıklama yaparak yanıt vermişti. Oprukçu hakkındaki iddialar için “Bunlar kıytırık ifadeler” demişti.


Hüseyin Oprukçu Adana’dan ayrılırken kendisi için görkemli bir veda yemeği düzenlenmiş ve dönemin MHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı şu ifadelere yer ver vermişti: "ASKİ Genel Müdürlüğü, Oprukçu’nun döneminde ilk defa kırsaldaki 190 mahalleye su götürdü. Onun döneminde Adana’ya yapılan ana irsale hattına yaklaşık 2 bin kilometre içme suyu borusu döşendi. Yani bir Konyalı hemşehriniz, Adana’yı suladı. Biz tek bir insanın, tek bir hanenin olduğu yere su götürdük. İnsanın yaşadığı yer kıymetlidir. Biz de çalışmalarımızla birlikte oraların kıymetini arttırdık."


Öte yandan Hüseyin Oprukçu bu veda yemeğinde yaptığı konuşmada, kendisine Ereğli’de de ihtiyaç olduğunu ifade ederek, "Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin emriyle, belediye başkanlığı adaylığı için yeniden Ereğli’ye döneceğim. Bir dönem Ereğli Belediye Başkanlığı yapmayı lütfettiniz bana. Ben de sizleri hiç mahcup etmedim, bundan sonra da etmeyeceğim” demesine rağmen 31 Mart yerel seçimlerine bağımsız olarak katılmıştı.
Adanapostasi.com

Facebookta Paylaş
 
Önceki Yorumlar