Adana Büyükşehir’den Kızılhaç logolu sahra hastanesi!

Adana Büyükşehir’den Kızılhaç logolu sahra hastanesi!

Haber-Analiz - 30.03.2020


Adana Büyükşehir Belediyesi Koronavirüs salgını nedeniyle tedbir amaçlı sahra hastanesini kuracağını Twitter sosyal medya hesabından duyurdu. 28 Mart 2020 tarihinde yapılan kurumsal paylaşımda şu ifadelere yer verildi:


“Ülkemizi ve Dünyamızı derinden etkileyen Koronavirüs salgınına karşı acil eylem planı çerçevesinde, Sahra Hastanesi planlaması yapılmıştır. Gerek duyulmadan bu süreci hep birlikte atlatmayı temenni ediyoruz.”


Buraya kadar tamam.

Duyuru ve sosyal sorumluluk gayet güzel ve anlamlı bir girişim. Hatta Adanapostasi.com olarak en azından basın yoluyla ve sosyal medya hesaplarımızdan yapacağımız desteklerle bizde Adana Büyükşehir Belediyesi’nin hayati projesinin yanında olacağız. 


Fakat garip olan şu:


Duyuruda kullanılan görselde sahra hastanesi çizimle tasvir edilirken klasik hastane logosu yerine Kızılhaç’ın logosu kullanılmış ve alta da Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın adı yerleştirilmiş. Karalar’ın adına bir sözümüz yokken aklımıza da bir soru gelmekte. 


Şimdi soruyoruz:


Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar, söz konusu sahra hastanesini belediye mi kuruyor yoksa Kızılhaç mı? Sizce bu görsel normal mi, normal değilse iki gündür sosyal medya da asılı duran görseldeki hatayı fark edecek yeterli çalışanınız yok mu?Adanapostasi.com


Facebookta Paylaş
 
Önceki Yorumlar