İSGÜM Başkanı Erol Tekçe ÇİSAM’ı ziyaret etti

İSGÜM Başkanı Erol Tekçe ÇİSAM’ı ziyaret etti

Gündem - 11.02.2020

Uluslararasıve ulusal kriterler kapsamında, çalışanı önceleyen, çevreye duyarlı, kalitetemelli ve sürdürülebilirliği temel alan, iş sağlığı ve güvenliği kültürünükurumsallaştırmak ve kamu kuruluşlarına örnek bir kurum olmayı amaçlayan ÇukurovaÜniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin(ÇİSAM) ziyaretçileri vardı.

 

Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı İş Sağlığı ve GüvenliğiAraştırma ve Geliştirme Enstitüsü (İSGÜM) Başkanı Erol Tekçe ve Adana İSGÜMBölge Laboratuvarı Müdürü Neslihan Dimici ile teknik ekibi ÇİSAM’i ziyaretetti.

 

ZiyaretteÇİSAM Müdürü Prof. Dr. Ferdi Tanır, İş Güvenliği Uzmanı (A) Fatih Zengin, İşGüvenliği Uzmanı (C) Gülşah Karayel ile İşyeri Hemşiresi Özlem Yılmaz hazırbulundu.  Merkez Müdürü Prof. Dr. TanırÇİSAM ve İSGB çalışmalarını anlatarak, Balcalı Hastanesi çalışanlarına yöneliktamamlanan risk değerlendirme çalışmaları sonrasında sürdürülen periyodikmuayeneler hakkında bilgi verdi.  

Merkezve İSGB ünitelerini gezen İSGÜM Başkanı Tekçe, Türkiye için örnek olan birimlerve çalışmaları yerinde görmekten çok memnun olduklarını ve ortak çalışmalaryapmaya hazır olduklarını söyledi. Adana İSGÜM Bölge Laboratuvarı Müdürü Dimiciise üniversite çalışanlarına yönelik düzenli olarak yapılan İş Sağlığı veGüvenliği (İSG) Seminerlerine katılabileceklerini bildirerek destek vermekistedikleri söyledi.

Facebookta Paylaş
 
Önceki Yorumlar