Adana’daki o CHP’lilere ceza uygulanacak mı?

Adana’daki o CHP’lilere ceza uygulanacak mı?

Siyaset - 5.04.2020


Ceyhan’ın CHP’li belediye başkanı Kadir Aydar’ın görevden alınmasıyla belediye meclisinde seçimlere gidildi. 
Hülya Erdem ile Hakan Uçaral’ın yarıştığı başkanlık seçimi 3 turda tamamlandı. Adana’nın ilk kadın belediye başkanı unvanını da alan Hülya Erdem ile sosyal medyada CHP’lilerin fotoğraflar paylaşması dikkat çekti. 
Ceyhan Belediyesi’nden de seçimle ilgili servis edilen basın bülteninde benzer fotoğraflar yer aldı. Hülya Erdem’in tek yer aldığı fotoğraflara hiç rastlanılmazken, CHP’lilerin yakın temasta oldukları sosyal mesafeyi korumadıkları gözlendi. 
Bunların yanı sıra fotoğraf karelerinde maskesiz olanlar da dikkat çekti. Özellikle de eski başkan Kadir Aydar ile yeni başkan Hülya Erdem’in maskesiz oluşu dikkatlerden kaçmadı. 
Sosyal medya da yer alan bu fotoğraflarda Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile CHP’li milletvekillerinin ve diğer partililerin yakın temasta olması tartışma konusu olabilir.
Konuyla ilgili ORTATV.COM’da yer alan haberde tarihçi Mustafa Armağan’ın sosyal medyadan yaptığı paylaşıma da yer verildi. Armağan söz konusu fotoğrafı da paylaşarak CHP’lilerin “sosyal mesafesi”ni sordu:
 “Adana Ceyhan ilçesinin CHP'li belediye başkanı görevden alınmıştı (sakallı ve maskesiz olan) Bugün belediye meclisi seçim yaptı ve bir hanım CHP'li belediye başkanı seçildi (kırmızlı) Soldaki de Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Toplu halde poz vermişler Sosyal mesafe ne kadardı?”
Bu paylaşımın sosyal medya da ilgi gördüğü gözlenirken çeşitli yorumların da yapılması dikkat çekti. Öte yandan ORTATV.COM’un haberinde şunlara da vurgu yapıldı:
Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında yakın temas cezayı da gerektiriyor. 
Bugün Balıkesir’de bankta oturan dört kişiye emniyet güçleri tarafından ceza kesilmişti. 
Geçtiğimiz günlerde de Batman’da kavga eden şahıslara da maddi ceza uygulanmıştı.
Adana’daki CHP’lilerinde ceza alıp almayacağı da sosyal medya da merak konusu oldu.AdanaPostasi.Com

Facebookta Paylaş
 
Önceki Yorumlar