Adana’ya giriş çıkışlar nasıl olacak ve kontrol noktaları

Adana’ya giriş çıkışlar nasıl olacak ve kontrol noktaları

Gündem - 4.04.2020


Adana Valiliği Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında yayınlanan İçişleri Bakanlığının genelgesi sonrasında, şehre giriş ve çıkışların nasıl olacağını ve hangi yolların izleneceğini duyurdu.  Hangi yollar kapalı diye merak eden Adanalılar ve şehirden geçenlerin merak ettiği otoban giriş ve çıkışları nasıl olduğu konusundaki bilgiler Valilik açıklamasında yer aldı. 

İşte o açıklama:

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de vaka sayısında artışlar yaşanan Koronavirüs (Covid- 19) virüsünün en temel özelliği, fiziksel temas, hava yolu vb. yollarla çok hızlı bulaşması ve enfekte insan sayısının çok hızlı artmasıdır. Bu kapsamda; Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, il valileri tarafından aşağıda ek tedbirlerin alınması zaruriyeti oluşmuştur.
Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz (Adana. Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Malatya, Manise, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak ili için, kara, hava ve deniz yolu ile ( toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya vb.) yapılacak tüm giriş/çıkışlar 03 Nisan 2020 Cuma günü saat 24.00’ten itibaren 15 günlük bir süre için geçici olarak durdurulacaktır. Bu kapsamda ilimizde;            

 MERSİN-OSMANİYE İSTİKAMETİ KONTROL NOKTALARI 1.Mersin Otoyol Batı Gişeler Uygulama Noktası-(Açık) 2.Mersin Geliş İstikameti Otoyol Kuzey (Havalimanı) GirişiUygulama Noktası-(Açık) 3.Mersin GelişiD-400 Çukobirlik Uygulama Noktası-(Açık) 4.Mersin Otoban Şehir Hastanesi Kontrol Noktası (Ambulanslar için )-Açık

OSMANİYE-MERSİN İSTİKAMETİ KONTROL NOKTALARI 1.Osmaniye Gelişiİncirlik Uygulama Noktası-(Açık) 2.Osmaniye Gelişi Kozan (Doğu)Uygulama Noktası-(Açık) 3.Osmaniye GelişiD- 400 Çimento Kavşağı Uygulama Noktası-(Açık) 4.Osmaniye GelişiOtoban Şehir Hastanesi Kontrol Noktası (Ambulanslar için)-(Açık)


MERSİN-OSMANİYE İSTİKAMETİ KAPAMA NOKTALARI 1.Otoban Karaisalı Çıkışı-(Kapalı) 2.Otoban Karaisalı Girişi-(Kapalı) 3.Otoban Mavibulvar - Tellidere Çıkışı-(Kapalı) 4.Otoban Mavi Bulvar  Girişi-(Kapalı) 5.Otoban Hastaneler  ( 112 ) Çıkışı-(Kapalı) 6.Otoban Hastaneler (Dilberler Sekisi) ( 112 ) Girişi-(Kapalı) 7.Otoban Yüreğir Çıkışı-(Kapalı) 8.Şehir Hastanesi Otoban Çıkışı-(Ambulanslar için açık) 9.Mithat Özhan Otoban Girişi-(Kapalı)


OSMANİYE-MERSİN İSTİKAMETİ KAPAMA NOKTALARI 10.Mithat Özhan Otoban Çıkışı-(Kapalı) 11.Mithat Özhan Otoban Girişi-(Kapalı) 12.Şehir Hastanesi Otoban Çıkışı-(Ambulanslar için açık) 13.Otoban Beyazevler Çıkışı-(Kapalı) 14.Otoban Beyazevler Giriş-(Kapalı) 15.Otoban Kasım Ener Çıkışı-(Kapalı) 16.Otoban Kasım Ener Girişi-(Kapalı) 17.Otoban Dr. Sadık Ahmet Bulvarı Çıkışı-(Kapalı) 18.Otoban Karaisalı Çıkışı-(Kapalı)

1-Mersin ilinden araç gelişlerinde; otoyol üzerinde gişelerden Adana istikametine geliş, şehir merkezine giriş olarak Kuzey (Havalimanı giriş) uygulama noktasında şehir merkezine giriş kontrollü olarak sağlanacaktır.

2-Osmaniye istikametinden gelişotoyol üzerinden Mersin istikametine gidiş otoyol kuzey (Havalimanı) çıkışından şehir merkezine girişler kontrollü olarak sağlanacaktır.

3-Osmaniye geliş istikameti otoyol üzerinden Doğu (Kozan) uygulama noktasından şehir merkezine giriş kontrollü şekilde sağlanacaktır.

4-Osmaniye gidiş istikameti otoyol üzerinden Doğu (Kozan) uygulama noktasından şehir merkezine çıkış kontrollü şekilde sağlanacaktır.

5-Mersin Adana istikametine gelişte D-400 Çukobirlik uygulama noktasından ilimize giremeyen araçların dönüşünü sağlamak için kontrol noktasının ilerisindeki Gerdan Kavşağından geri dönüşleri sağlanacaktır.

6-D-400 Osmaniye istikametinden gelen araçların, D-400 Çimento kavşağından giriş ve çıkışları sağlanacaktır.

7-Organize sanayine gidecek araçların D-400 karayolu üzerinden gidişve gelişleri sağlanacaktır.

8-Otoyol Şehir Hastanesine Osmaniye gelişi ve Mersin gelişinden Şehir Hastanesi girişleri bariyerle kapatılacak ambulansların geçişleri kontrollü bir şekilde sağlanacaktır.

9-Otoyol üzerinde şehir merkezine giriş ve çıkış noktaları olan; Otoban Karaisalı Girişi,Otoban Karaisalı Çıkışı, Otoban Dr. Sadık Ahmet Bulvarı Çıkışı, Otoban Mavibulvar - Tellidere Çıkışı, 
Otoban Kasım Ener Çıkışı, Otoban Kasım Ener Girişi, Otoban Mavi Bulvar Girişi, Otoban Hastaneler  (112) Çıkışı, Otoban Hastaneler  (112) Girişi, Dilberler Sekisi Otoban Giriş, Otoban Beyazevler Çıkışı, Otoban Beyazevler Giriş, Otoban Yüreğir Çıkışı, Mithat Özhan Otoban Ceyhan Girişi, Mithat Özhan Otoban Ceyhan Çıkışı, Mithat Özhan Otoban Mersin Girişi, Şehir Hastanesi Otoban Mersin Çıkışı, Şehir Hastanesi Otoban Ceyhan Çıkışı, bariyerler ile kapatılacaktır.

CEYHAN İLÇESİ KAPAMA NOKTALARI 1.Ceyhan ilçe istikameti D 400 Karayolu üzerinde Mustafabeyli’den kapatılarak Osmaniye ve Hatay istikametinden gelen araçlar Ceyhan ilçemize giriş Jandarma Uygulama Noktasından kontrollü olarak sağlanacaktır. 2.Otoban Yumurtalık çıkışı gişelerden kesilerek Osmaniye ve Hatay’dan gelen araçlar Polis Uygulama Noktası tarafından geri çevrilecektir. 3.Hatay veya Osmaniye tarafından otobandan üzerinden gelen araçlar Yumurtalık gişelerden geri çevrilerek serbest bölge gişelerden çıkışı sağlanacak, Kurtkulağı ve Sarımazı yolundan dönerek ilimiz merkezine gelişini engellemek için serbest bölge gişelerinde Jandarma Uygulama Noktasında kontrolleri sağlanacaktır.

POZANTI İLÇESİ KAPAMA NOKTALARI 1.D 750 Karayolu üzeri Pozantı çıkışı adana Niğde istikameti Alpu yol ayrımı Polis Uygulama Noktası, 2.D 750 Karayolu üzeri Pozantı giriş, Niğde Adana istikameti Lades tesisi önü Jandarma Uygulama Noktası, 3.Otoban Kuzey gişeler Pozantı girişi Polis Uygulama Noktası, 4.Otoban Güney gişeler Pozantı girişi bariyerle kapatılacaktır.

KOZAN İLÇESİ KAPAMA NOKTALASI      1.Kadirli Kozan yolu Kadirli sınırında Faydalı Köyü Çukurköprü mevki Jandarma Uygulama Noktası,

TUFANBEYLİ İLÇESİ KAPAMA NOKTALARI 1.Kayseri ili Sarız ilçesi ile Kahramanmaraş ili Göksun ilçesinden ortak gelen D 815 Karayolu üzerinde İğdebeli köyü Jandarma Uygulama Noktası. 2.Kayseri ili Develi ilçesinden Gezbeli geçidi, ilçemize gelen araçları geçide yakın en uygun yerde Jandarma Uygulama Noktası, 3.Kayseri ili Tomarza ilçesinden ilimize geçişleri engellemek amacıyla Tomarzı ilçesinin son yerleşim yeri Jandarma Uygulama Noktası tamamen veya kontrollü bir şekilde Adana Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğünce kapatılarak gerekli tedbirler alınacaktır.

Facebookta Paylaş
 
Önceki Yorumlar