AK Parti Adana Büyükşehir'e yüklendi: Yorulduk artık!

AK Parti Adana Büyükşehir'e yüklendi: Yorulduk artık!

Siyaset - 15.05.2020


Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın koltuğa oturduğu günden bugüne kadar Adanalılara hizmet vermediğini söyleyen AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, “Yalanlarını ortaya çıkarmaktan yorulduk” dedi.
AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın göreve geldiği günden itibaren kente hiçbir hizmet yapmadığını belirterek, "Geçen yıl, Zeydan bey Adana'yı etkisi altına alan sivrisinek sorunuyla ilgili seçimleri bahane etmişti. 'Ben o zaman görevde yoktum' diyerek Nisan ayının hemen başında ya da Mayıs ayında bu riski engelleyecekken sorumluluğu kendi üzerinden atmaya çalışmıştı. Şimdiden bize çok sayıda şikayet geliyor. Önümüzdeki günlerde bir facia olmasın. Biz hükümet olarak salgınla mücadele ederken siz de gelin bütün bu imkanları seferber edin Adana'yı sineğe teslim etmeyin" dedi.
YORULDUK ARTIKSabah Güney’in haberine göre İl Binasında meclis üyeleri Ozan Gülaçtı ve Vedat Gündoğan ile birlikte açıklama yapan Mehmet Ay, CHP'nin yalanlarını ortaya çıkarmaktan yorulduklarını dile getirdi. Adana'nın artık hizmete ihtiyacı olduğunu vurgulayan Ay, "Yarım kalan Yavuzlar Köprüsü ve Girne Köprüsü'nün yanı sıra Otoban bağlantı yollarının tamamlanması için 169 milyon borçlanma talep ettiniz. Biz de Cumhur İttifakı olarak Adana'nın yatırımı yarım kalmasın ve vatandaş bu yatırımlardan faydalansın diye borçlanma yetkisi verdik. Ama siz hala 'Para bulamıyoruz' diyerek suçu kamunun üzerine atıyorsunuz. 'Kamu bankaları para vermiyor' diyerek bunu da elinize, yüzünüze bulaştırdınız" diye konuştu.
İŞÇİYE PARA MI ÖDEDİYapımı tamamlandığında Adana trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan Devlet Bahçeli Köprüsü'ne de değinen Ay, "Bu köprü Adana için inanılmaz bir öneme sahip, stratejik bir köprüdür. Bu köprüyle Adana'mızın 3 ilçesi birbirine bağlanırken aynı zamanda 60 bin taşıtın kullanacağı bir köprü olacak. Köprüyü 350-400 milyon TL ile bitireceğini ancak koronavirüs planlarını bozduğunu söylüyor. Belediye salgın olduğu için köprüye harcamadığı parayı nereye harcadı? İşçiye para mı ödedi? Köprülerin yapımını mı tamamladı? Bir yerlere taş üstüne taş koydu da biz mi görmedik?" şeklinde konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 12 Nisan'da 'Bin yataklı hastane yaptık' yalanını ortaya çıkardıklarını ifade eden Ay, "Biz 15 saat sonra 'yaptık' dedikleri yere gittik. Orada hastane olmadığı aşikardı. Biz de şunu söyledik. Yaptık dediğiniz yerde hastane yok. Demek ki siz bir yalan ortaya atıyorsunuz. Biz bu yalanı ortaya çıkartınca 'Biz hizmet yapmak istiyoruz. Ama bu hizmet engelleniyor' diye yaygara çıkartıyorsunuz. Bu tamamen yanlış bir anlayıştır. Olmayan bir şeyi acaba yutar mı diye genel başkanınızı sözcü kıldınız. Adana'yı tüm Türkiye'ye rezil ettiniz. Bu yalan sizin beceriksizliğinizin en bariz göstergesidir" dedi.

Facebookta Paylaş
 
Önceki Yorumlar