Erdoğan başkanlığındaki zirve sona erdi: İdlib'den çekilme yok

Erdoğan başkanlığındaki zirve sona erdi: İdlib'den çekilme yok

Gündem - 11.02.2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan güvenlik zirvesinde İdlib'deki gelişmeler ele alındı. 5 askerimizi şehit edenlere karşılık vermeye devam edileceği vurgulandı

TSK tarafından İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen askerlere rejim unsurlarınca bugün gerçekleştirilen ve 5 askerin şehit olduğu saldırıya karşı atılacak adımlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantıda ele alındı.

Toplantıya, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler, MİT Başkanı Hakan Fidan, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun katıldı.

Toplantıda, şehitlerin kanının yerde kalmaması ve saldırıya misliyle karşılık verilmesi gerektiği vurgulandı. Ayrıca, çatışmaların önlenmesi, sınır güvenliğinin sağlanması, yeni bir göç dalgasının ve insanlık dramının engellenmesi maksadıyla İdlib’de bulunan Türkiye’yi bu kararlığından hiçbir saldırının vazgeçiremeyeceğinin altı çizildi.

Facebookta Paylaş
 
Önceki Yorumlar