Adana Büyükşehir ihalelerinde usulsüzlük mü var?

Adana Büyükşehir ihalelerinde usulsüzlük mü var?

Gündem - 11.02.2020

Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı, büyükşehir belediyesinin ihalelerinde usulsüzlük olduğunu iddia ederken Başkan Zeydan Karalar’da bu iddialara karşı çıktı.

Büyükşehir belediyesinin dün gerçekleşen olağan meclis toplantısında söz konusu iddiaları dile getiren Ozan Gülaçtı, başkan Zeydan Karalar’ın tüm ihaleleri şeffaf yapacağız dediğini hatırlatarak “Bu ihaleler neden böyle yapıldı? İhaleler neden kamuoyuna açılmadan gerçekleştirildi. Bunları soruyoruz” sözlerine yer verdi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’da Ozan Gülaçtı’nın iddialarına geçmiş dönem belediye yönetimine göre ihaleleri üçte bir maliyetine verdiklerini, yine ihalelere kimse katılmadığından pazarlık yoluna gittiklerini açıklayarak yanıt verdi.

Öte yandan Ozan Gülaçtı, meclisteki bu konuşmasının videosu ile TELE1 televizyonunda Uğur Dündar’ın sunduğu Demokrasi Arenası programına katılan Zeydan Karalar’ın şeffaflıkla ilgili sözlerinin yer aldığı videoyu sosyal medya hesabından yayınlayarak iddialarını şöyle yineledi:

“Kamu İhale Kanunu'na "olağünüstü durumlarda" hizmetlerin aksamaması için konulan istisnai bir madde ile "milyonlarca liralık" ihalelerin sürekli yapılıyor olması, üstelik rekabet ortamı oluşmadan çağrılan "tek firma" ile bu ihaleleri sonuçlandırmak nasıl bir yönetim anlayışıdır?

Milyonların gözünün içerisine bakarak nasıl popülizm yapılır, nasıl milletimiz aldatılır lütfen izleyelim.

Sn.Karalar'ın bu milleti aldatmasına ve Adanamızın kaynaklarının usulsüz şekilde kullanılmasına asla müsaade etmeyeceğimizi altını çizerek, tekraren ifade etmek istiyorum...”

TELE1’deki söz konusu programda Uğur Dündar’ın Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın şeffaf çalışmasından övgüyle söz etmesi de dikkat çekiyor.

Adanapostasi.com

Facebookta Paylaş
 
Önceki Yorumlar