Zeydan Karalar mağdurların çağrısına cevap verecek mi?

Zeydan Karalar mağdurların çağrısına cevap verecek mi?

Yaşam - 22.03.2020


Adana Büyükşehir Belediyesi’nden 3 yıl önce işten çıkartılan çalışanların aradan bunca zaman geçmesine rağmen tazminatları, fazla mesaileri, yıllık izin ücretleri hâlâ ödenmiş değil. MHP’li Hüseyin Sözlü’nün büyükşehir belediye başkanlığı döneminde işten çıkartılan çalışanlar umutlarını son yerel seçimlerde seçilen Zeydan Karalar’a bağlamıştı. 


MAĞDURLAR ÇÖZÜM BEKLİYORLAR

Uzun yıllardır Altın Koza A.Ş.’de çalışırken işten çıkartılan Abdulkadir Acarlar, Kenan Bozkurt, Aysel Tamer, Aynur Aksoy, Tijen Kale, Engin Besler, Volkan Zengel ile Mehmet Emin Arıcı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın konuyla ilgili çözüm bulmasını bekliyorlar. 


ALTIN KOZA İNDİRİM TALEP ETMİŞ

Yaşadıkları mağduriyeti Adanapostasi.com’a anlatan Abdulkadir Acarlar Altın Koza A.Ş.’nin kendilerine yüzde otuz indirim yapmalarını teklif ettiğini de öne sürerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bunca yıl bekledik diye faiz istemesi gereken bizken ne hakla indirim isteniyor? Bu bizim hakkımız, anamızın ak sütü gibi helal. Hüseyin Sözlü ödemedi CHP’li olmadığım halde ben bu seçimde Zeydan başkana oy verdim çünkü ona güveniyordum mutlaka işçinin emekçinin parasını verir diye. 


MHP’LİLER CHP’YE OY VERDİ

“Çok iyi bildiğim bir şey daha var MHP’li olan arkadaşlarımız da Zeydan başkana oy verdi ve azımsanamayacak kadar da oy getirdi. Kısacası bizim hakkımız bu dar zamanda, virüs belasının yaşattığı ekonomik krizde ödenmeyecekse ne zaman ödenecek? Daha ne kadar mağdur edileceğiz? Artık yeter hakkımızı verin! Arkadaşlarımızdan belediyede dayısı olanlar paralarını aldılar onlar kendilerini biliyor. Ayrıca 5 yıldır haklarını alamayanlar var.”


Adanapostasi.com

Facebookta Paylaş
 
Önceki Yorumlar
Volkan zengel     22.03.2020     
Ben işten cikartilali tam 5 yil oldu sözlü kendi adamlarini almak icin ilk işten cikardigi kisilerden biriyim o gunumden buzamana kadar hale haklarim ödenmedi zeydan başkana güvendik oda bizi yarı yolda birakiyor yaziklar olsun bizleri bu hale düşürenlere